TERMY BOLESŁAWIEC

W latach 2013-2015 wykonano kompleksową rewitalizację obiektu mającą na celu przekształcenie w centrum odnowy biologicznej i SPA oraz dostosowanie budynku dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

TERMY BOLESŁAWIEC

Prace objęły m.in.: remont elewacji wraz z uzupełnieniem okładziny klinkierowej, wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, a także wymianę pokrycia dachu i świetlika nad halą basenową. Istotnych zmian dokonano we wnętrzu budynku, starano się jednak zachować dawny charakter Zakładów Kąpielowych. W hali basenowej udało się naprawić część uszkodzeń ozdobnych kafli oraz zabytkowych ceramicznych okładzin ściennych.

Ponadto dokonano konserwacji i zabezpieczenia plakiet z wizerunkami konika morskiego i kormorana oraz monumentalnych płaskorzeźb autorstwa Jenny Bary-Doussin. Jako pamiątkę przeszłości w pobliżu basenów jacuzzi zachowano także jedną z dawnych wykładanych terakotą kabin prysznicowych. Do użytku zaadaptowano wnętrze dawnej średniowiecznej baszty, w której usytuowano basen solankowy. Ponadto odrestaurowano i podwyższono kute balustrady galerii, na której zlokalizowano sauny: fińską suchą i mokrą oraz parową.

W części dawnej łaźni miejskiej dokonano przebudowy wnętrz. Poszczególne pomieszczenia piwnicy, parteru i pierwszego piętra zaadoptowano na  gabinety SPA, odnowy biologicznej, sale ćwiczeń oraz grotę solną. W tzw. sali cardio na parterze oraz w siłowni w piwnicy zachowano pierwotne żeliwne kolumny, wspierające konstrukcję, które mają przypominać o zabytkowym charakterze budowli.

Do korytarza obok recepcji przeniesiono barwną mozaikę z napisem Salve, która, odpowiednio wyeksponowana, ma zachęcać do odwiedzenia kompleksu. W północną ścianę holu wkomponowano także dwuskrzydłowe drzwi, stanowiące dawny element stolarki. Takiego samego zabiegu dokonano także na półpiętrze głównej klatki schodowej.

Rewitalizację obiektu przeprowadzono w ramach projektu pn.: Przywrócenie dawnej funkcji zakładu kąpielowego w zabytkowej pływalni przy ul. Zgorzeleckiej w Bolesławcu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Kontakt z nami

Możesz wysłać do nas maila a my skontaktujemy się z Tobą, jak najszybciej.